WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Mantolama Nedir?

16.09.2018
1.772
Mantolama Nedir?

İçindekiler

Mantolama Nedir?

Mantolama nedir denildiğinde, binaların ısı kaybını önlemek amaçlı yapıların dış yüzeylerinin yalıtım malzemeleriyle kaplanması işlemidir. Mevsimsel olarak bina içindeki sıcaklığı dengelemek, sıcağın ve soğuğun içeri girerek olumsuz etki yaratmasını engellemek amacıyla bir çok açıdan faydası olan bir işlemdir. Mantolama sayesinde daha konforlu, hem ısıdan hem de ekonomik olarak daha tasarruflu bir ayrıcalık sağlamaktadır.

Mantolamanın avantajları şunlardır:

  • 1- Isı, su ve ses yalıtımı sağlamaktadır.
  • 2- Binanın dış duvarları korunmaktadır.
  • 3- %60 ısı tasarrufu sağlamaktadır.
  • 4- Yoğuşma riskinin en düşük düzeyde kalması sağlamkatadır.
  • 5- Isıtma ve soğutma araçlarının tüketiminin azalması sonucu çevre korunmasına katkı sağlamaktadır.
  • 6- Bina ömrünün uzamasını sağlamaktadır.
  • 7- Evin bütçesine faydası olmaktadır.
  • 8- Bina içinde rutubet oluşumunu önlemektedir.
  • 9- Beton içindeki donatıların hasara uğraması ve aşınması engellenerek depreme karşı binayı koruyucu etkiye sahiptir.
  • 10- Daha güzel ve şık bir bina görünüşü sağlamaktadır.

Yüksek kalite ve standartlara uygun malzeme seçimi mantolamanın ve binanın ömrünü uzatan kritelerdir. Dolayısıyla Firmamız tercih ettiği tüm ürünlerin seçiminde büyük bir titizlik göstermekte ve kaliteden vazgeçmemektedir. Mantolama işlemi tüm binalar için yakın gelecekte bir zorunluluk haline gelecektir. Güncel ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip halinde olan firmamız, mantolama mevzuatına uygun ve kalite standartları gereği işlemlerini tamamlamaktadır. Yetki belgeli ve mühendislerden oluşan proje grubuyla sektörde başarılı işlere imza atmaya devam edecektir.

Dış cephe mantolama ısı yalıtım levhaları

Mantolama için gereken malzemeler şunlardır: ısı yalıtım levhaları, yapıştırma harcı, ısı yalıtım sıvası, dış cephe kaplama sıvası, donatı filesi, dübel, köşe profili ve subasman profili. Bir binanın en verimli sonucunu elde etmek için, malzeme seçimi yapıldıktan sonra mantolama işlemine başlanır. Dolayısıyla Binanın nemli olmaması ve havanın don yapacak soğuklukta olmaması ve işlemin sağlıklı yürümesi açısından önemlidir. Plakaların döşenmesinden önce binanın dış yüzeyine subasman profilleri su terazisi desteğiyle yerleştirilmelidir. Bu işlem sonrası plakalar binanın korunumu için en uygun malzemeden seçilerek çerçeve yöntemiyle yapıştırılmaktadır. Plakaların kuruması için 24 saat yeterli olmaktadır. Bu sürecin sonunda duble plakalar sabitlenir ve yüksek katlarda plakaların hareketini önlemek için çok sayıda duble kullanılır. Ardından plakaların üzeri kalın bir sıva tabakası ile kaplanmaktadır. Sıvaların kuruduğu bu süre sonrasında eğer isteniyorsa dekoratif kaplama işlemine olan bölüme geçilmektedir.

Dekoratif kaplamanın tamamlanmasıyla boyama işlemi yapılır ve mantolama tamamlanmış olur. Bu nedenle, iç cepheden mantolama yapılacaksa daha ince malzemeler kullanarak, aynı işlem binanın iç kısmına da uygulanabilmketedir.

Mantolama işlemi profesyonel firmalar tarafından, işin ehli ekiplerce yapılmalıdır. Verimli bir sonuç sağlamak için doğru ve düzenli bir mantolama işlemi gerçekleştirmek çok önemlidir. Dolayısıyla Firmamız yıllardır edindiği deneyim sayesinde tüm müşterilerimize ihtiyaçlarına en uygun çözüm yöntemleri sunmakta ve deneyimli kadromuz sayesinde mantolama hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Firmamızın mantolama hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi almak için, web sitemizi ya da ofisimize uğrayabilirsiniz. Yaptığımız örnek işleri inceleyip, sorularınızı ile ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Google

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button