WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Mantolama Hesaplama Nasıl Yapılır?

29.01.2021
2.926
Mantolama Hesaplama Nasıl Yapılır?

Dış cephe mantolama işlemlerinin belirli ölçülere göre ustalar tarafından yapılması gerekir. Doğru ellerden çıkmayan bir mantolama işlemi sizlere ısı değil sadece ekstra bütçe kaybettirir. Biz Erkur Mimarlık Mühendislik ve İnşaat olarak tüm ölçüm, hesaplama ve uygulamamızı profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz. Peki, doğru bir mantolama ölçüsü nasıl alınır?

Mantolama Ölçüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mantolama ölçüsü alırken birçok firma farklı metotlar uygulayabilir. Malzemenin doğru kullanımı adına pencerelerin dâhil edilmesi malzemenin zayi olmasının önüne geçer.

Doğru bir mantolamada;

  • Binada bulunan cephe sayısı tespit edilir
  • Her cephede en ölçümü yapılır
  • Binada bulunan katlar hesaplanır
  • Katlar ayrı olarak 3 mt baz alınarak hesaplanır
  • Cephelerin ayrı olarak en ve boy hesaplaması yapılır
  • Cephelerin toplam mt² hesaplaması yapılır
  • Binada yer alan boşluklar ölçülür

Bu şekilde tüm hesaplamalar eksiksiz olarak tamamlanır. Montalamanın yanlış hesaplanması ise hem malzemenin zayi olmasına, hem yanlış fiyatın ortaya çıkmasına hem de doğru bir mantolama yapılmamasına neden olur.

Mantolama Hesaplamasını Kim Yapabilir?

Mantolama hesaplamaları, işin ustalarından oluşan ekibimiz tarafından yapılır. Öncelikle binanıza keşif yapıyoruz, gerekli hesaplamaları yaparak fiyat belirliyoruz. Onayınız sonrası ise işlemlerimize tüm hızıyla başlıyoruz. Yeni yapılan binalar için mantolama işlemlerimizi kaba inşaat halinde üstleniyoruz. Eski binalarınız için dayanıklı malzemeler ile yenileme ve onarım işlemleri yapıyoruz.

Neden Biz?

Dış cephe uygulaması bir yapının en önemli inşaat işlemidir. Doğru yapılmayan bir bina mantolaması sonucu rutubet ve binada çürüme meydana gelebilir. Duvarların ve kullanılan malzemenin neme karşı mukavemet gösteremiyor olması evinize suyun sızmasına, ısının kontrol altına alınamamasına sebep olur. Yılların deneyimini dış cephenizde kullanarak, %50 ısı tasarrufunuzu sağlıyor, binanızı dışarıdan gelecek korozyona karşı koruyoruz.

Mantolama Hesaplamasının Önemi

Mantolama hesaplamasının yanlış olarak yapılması kullanılacak mantolama karolarının yanlış kesilmesine, arada boşluklar kalmasına, tam kapsamlı mantolama olmaması gibi sorunlar ortaya çıkar. Mantolama bizim işimiz ve bu konuda kendimize güveniyoruz. Bütçenize dost bir uygulama ile sıcaklık sizin kontrolünüzde oluyor. Mantolama uygulamalarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button