WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Bodrum Kat Nem Ve Rutubet Su Yalıtımı

22.01.2021
3.708
Bodrum Kat Nem Ve Rutubet Su Yalıtımı

Bodrum katta rutubet oluşumu en sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Su tesisatı, zemin ya da farklı nedenlerden dolayı bodrum katlarda yaşanan nem zamanla başa çıkılmaz bir hal alır. Yapılar için en tehlikeli ve istenmeyen durum zeminde yaşanan rutubettir. Sizlere her zaman bu konuda Erkur Mimarlık Mühendislik ve İnşaat olarak destek oluyoruz, Dolayısıyla iç ve dış ,Mantolama uygulaması ile çözüm buluyoruz.

İçindekiler

Bodrum Katlarda oluşan Rutubetin ,Mantolama İşlemi Nasıl Yapılır?

Evin zemine yakın olan ve taşıyıcı bölümlerin yer aldığı bodrum katlarda oluşan rutubet, yapının kısa sürede zarar görmesine neden olur. Dolayısıyla Duvarda ve binada kullanılan malzemelerin zamanla yumuşaması ve çürümesi daha ciddi sorunlara yol açar. İç ve dış mantolamada rutubet sorunlarına, ısı transferine ve ses yalıtımına katkı sağlıyoruz. Dolayısıyla İnsan sağlığına yönelik çözümlerimizle evinizde daha huzurlu yaşayabilirsiniz.

Mantolama İşleminin Zemine Katkısı Nedir?

Mantolama işlemlerinin ısı yalıtımı dışında kullanıldığı malzemelerden dolayı katkısı büyüktür. Özellikle taş yünü malzemesinin bakteri ve nem oluşumuna karşı koruyucu etkisi bulunuyor. Kullandığımız diğer malzemeler, profesyonel ekibimiz tarafından uygulanır ve tüm malzemelerimiz standartlara uygun olarak üretilen en kaliteli malzemelerden oluşur.

Mantolamanın Bodrum Katta İç Cepheye Uygulanması

Mantolama uygulamasını yaparken iç cephe için kullanılan malzemelerin kalınlığını farklı kullanıyoruz. Dış cephede ,Mantolama olmaması nedeniyle çatıdan akan, duvardan geçen borularda yaşanan çatlaklardan sızan ya da su tesisatında oluşan kırıklar nedeniyle bodrum katlarda rutubet oluşur. Dolayısıyla İç ve dış cephe uygulaması ile bu sorunların önüne geçilir. Mantolama yapmadan önce muhakkak su tesisatı sorunları çözülmelidir. Aksi halde sızıntılar sonucu mantolama dayanıklılığını kaybedebilir.

zemin kat Katlarda Oluşan Rutubete ,Mantolamanın Etkisi

bodrum katlar ve zemin kat olarak geçen bölümlerde oluşan rutubetin kesilmesinde yapılması gereken bazı işlemler vardır.

Bodrum katlar için;

  • İç mantolama yapılmalı
  • Dış mantolama yapılmalı
  • Mantolama öncesi sızıntı ve rutubet kaynağı tespit edilmeli
  • Mantolama öncesi temizlenmeli
  • Mantolamada boşluklar olmamalı

Sadece iç mantolama olması, dış cephenin korumasız olması halinde yeterli değildir. Dolayısıyla Sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek olan tüm rutubet sorunlarınızı titizlikle çözüyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button