WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Su Yalıtımı

29.02.2020
1.474
Su Yalıtımı

Su Yalıtımı Temel Drenaj Tahliye Sistemleri

Su yalıtımı, binaları dıştan ve içten tehdit eden unsurların(yağmur, dolu, kar, toprak nemi, su baskını, bina içi atık sular gibi) olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak bina temellerinin aşınmasının engellenmesini ve binayı korumayı amaçlayan izolasyon sistemleridir. Bu sistemler, ahşap, beton, metal, taş, tuğla gibi tüm zemin malzeme çeşitleri için yapılmaktadır. Ani su baskını, yağmur suyu, depremlerin etkisi, su seviyesinin yükselmesi gibi pek çok etken her binayı her an yaşanabilecek bir felaket için tehdit etmektedir. Su yalıtımı olan binalar temellerindeki olası aşınmaları bu sayede önlemiş olurlarken su yalıtımı olmayan binalar için kısa ve uzun vadede bina ve insan sağlığına zararlı unsurlar boy göstermektedir. Bunun en pratik yolu, binanın inşası sırasında kaliteli ve sağlıklı, mevzuata uygun su yalıtımı yapılmasıdır. Yalıtım yapılmamış binalarda ise ek yalıtım üniteleriyle bu negatif etkiler giderilmekte ve yaşanacak olumsuz durumlar için başarılı bir şekilde önlem alınmış olunmaktadır.

Su yalıtımının avantajları şunlardır:

  • 1- Suyun bina temeline, duvar yapısına ve mekan içine sızması engellenir.
  • 2- Binanın ömrü uzar.
  • 3- Nemi azaltması ve rutubeti önlemesi gibi avantajların insan sağlığı açısından önemli etkisi vardır.
  • 4- Beton içindeki donatıların hasara uğraması ve aşınması engellenerek depreme karşı bina korunmuş olur.
  • 5- Daha konforlu bir bina yapısına kavuşulur.
  • 6- Bina içinde kötü koku yaratan etkenler ortadan kaldırılır.
  • 7-Uzun vadede oluşabilecek zararların ortadan kaldırılması ile ekonomik açıdan tasarruf sağlanmış olur.

Firmamız Erkur Yapı ayrıcalıkları sayesinde su yalıtımı işlemleri yüksek kalite ve standartlara uygun malzeme seçimiyle başarı ile gerçekleştirilmektedir. Su yalıtımının kaliteli malzeme seçimi yapılarak ve profesyonel bir çalışma ekibi tarafından sağlanması çok önemlidir. Firmamız tercih ettiği tüm ürünlerin seçiminde büyük bir titizlik göstermekte ve kaliteden vazgeçmemektedir. Su yalıtımı için şu malzemeler kullanılmaktadır: Bitümlü ve sentetik örtüler, çimento, akrilik, bitüm, poliüretan esaslı ürünler, yapı kimyasalları ve derz malzemeleridir. Herhangi bir sorun yaşamamak ve güvenli bir yapı için TSE garantisindeki ve kalitesindeki ürünlerin tercih edilmesi oldukça önem arz eden konulardandır.

Temel drenaj tahliye sistemi, su yalıtımının temellerinde yapılan özel bir işlemidir. Yüzeysel ve yer altı sularının binanın temeline vereceği zararları ortadan kaldırmaya yönelik izolasyon işlemlerine temel drenaj denir. Yapıya sızan su, yapının temelinde hasar oluşturur ve yük taşıma kapasitesini azaltır. Ayrıca bu kaçak su, soğuk mevsimde donma, sıcak mevsimde buharlaşma yoluyla bina beton yapısının bozulmasına yol açar ve çatlaklar oluşturur. Binanın içinde dolanan kaçak su, insan sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Zehirli mantar ve organizmaların oluşup üremesini sağlayarak sağlık için bir tehdit oluşturmaktadır. Drenaj tahliye sistemleri, su ve nem yalıtımı yapılabilen sistemlerdir.  Temel drenaj tahliye işlemleri, borulu drenaj sarmallarının tüm temel çevresine eğime dikkat edilerek konumlandırılmasıdır. Bu uygulamalarda boru kotunun perde alt kotundan aşağıda olması en dikkat edilecek kısımdır. Tüm toplama borularının eğimi drenaj eğiminden fazla olmalıdır. Boru çaplarının drenaj hattı boru çapına eşit ya da fazla olması gerekmektedir. Bir diğer önemli kriter, binanın temelinin büyüklüğüne göre drenaj sarmallarının seçilmesidir. Doğru malzeme kullanımı işin olumlu sonuçlarını çoğaltan ve yüzde yüz başarı sağlayan bir etkendir.

Temel drenaj tahliye işlemi profesyonel firmalar tarafından, işin ehli ekiplerce yapılmalıdır. Uzun yıllardır sektörde tecrübe sahibi olan firmamız en verimli drenaj tahliye sistemlerini başarıyla gerçekleştirmektedir. Yapılan tüm işlerde uzman kadro farkıyla ve engin tecrübesiyle sektörde fark yaratmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra cazip fiyatlandırma ve ödeme kolaylıklarıyla da müşterilerinin her daim yanında yer alan firmamız tüm yetki ve uzmanlık belgelerine sahip kurumsal bir firmadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button