WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Su Yalıtımı

29.02.2020
1.601
Su Yalıtımı

İçindekiler

Su Yalıtımı Temel Drenaj Tahliye Sistemleri

Su yalıtımı, binaları dıştan ve içten tehdit eden unsurların(yağmur, dolu, kar, toprak nemi, su baskını, bina içi atık sular gibi) olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak bina temellerinin aşınmasının engellenmesini ve binayı korumayı amaçlayan izolasyon sistemleridir. Dolayısıyla Bu sistemler, ahşap, beton, metal, taş, tuğla gibi tüm zemin malzeme çeşitleri için yapılmaktadır. Su yalıtımı olan binalar temellerindeki olası aşınmaları bu sayede önlemiş olur. Bunun en pratik yolu, binanın inşası sırasında kaliteli ve sağlıklı, mevzuata uygun su yalıtımı yapılmasıdır. Dolayısıyla Yalıtım yapılmamış binalarda ise ek yalıtım üniteleriyle bu negatif etkiler giderilmekte ve yaşanacak olumsuz durumlar için başarılı bir şekilde önlem alınmış olunmaktadır.

Su yalıtımının avantajları şunlardır:

  • 1- Suyun bina temeline, duvar yapısına sızması engellenmişolur
  • 2- Binanın ömrü uzar.
  • 3- Nemi azaltması ve rutubeti önlemesi gibi avantajların insan sağlığı açısından önemli etkisi vardır.
  • 4- Beton içindeki donatıların hasara uğraması ve aşınması engellenerek depreme karşı bina korunmuş olur.
  • 5- Daha konforlu bir bina yapısına kavuşulur.
  • 6- Bina içinde kötü koku yaratan etkenler ortadan kaldırılır.
  • 7-Uzun vadede oluşabilecek zararların ortadan kaldırılması ile ekonomik açıdan tasarruf sağlanmış olur.

Firmamız Erkur Yapı ayrıcalıkları sayesinde su yalıtımı işlemleri yüksek kalite ve standartlara uygun malzeme seçimiyle başarı ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla Su yalıtımının kaliteli malzeme seçimi yapılarak sağlanması çok önemlidir. Dolayısıyla Firmamız tercih ettiği tüm ürünlerin seçiminde büyük bir titizlik göstermekte ve kaliteden vazgeçmemektedir. Firmamız Su yalıtımı için şu malzemeler kullanılmaktadır: Bitümlü ve sentetik örtüler, çimento, akrilik, bitüm, poliüretan esaslı ürünler, yapı kimyasalları ve derz malzemeleridir. Dolayısıyla Herhangi bir sorun yaşamamak ve güvenli bir yapı için TSE garantisindeki ve kalitesindeki ürünlerin tercih edilmesi oldukça önem arz eden konulardandır.

Su Yalıtımı tahliye sistemi

Temel drenaj tahliye sistemi, su yalıtımının temellerinde yapılan özel bir işlemidir. Dolayısıyla Yüzeysel ve yer altı sularının binanın temeline vereceği zararları ortadan kaldırmaya yönelik izolasyon işlemlerine temel drenaj denir. Dolayısıyla Yapıya sızan su, yapının temelinde hasar oluşturur ve yük taşıma kapasitesini azaltır. Ayrıca bu kaçak su, soğuk mevsimde donma, sıcak mevsimde buharlaşma yoluyla bina beton yapısının bozulmasına yol açar ve çatlaklar oluşturur. Binanın içinde dolanan kaçak su, insan sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla Zehirli mantar ve organizmaların oluşup üremesini sağlayarak sağlık için bir tehdit oluşturmaktadır. Dolayısıyla Drenaj tahliye sistemleri, su ve nem yalıtımı yapılabilen sistemlerdir. 

Firmamız Temel drenaj tahliye işlemleri, borulu drenaj sarmallarının tüm temel çevresine eğime dikkat edilerek konumlandırılmasıdır. Dolayısıyla Tüm toplama borularının eğimi drenaj eğiminden fazla olmalıdır. Boru çaplarının drenaj hattı boru çapına eşit ya da fazla olması gerekmektedir. Bir diğer önemli kriter, binanın temelinin büyüklüğüne göre drenaj sarmallarının seçilmesidir. Doğru malzeme kullanımı işin olumlu sonuçlarını çoğaltan ve yüzde yüz başarı sağlayan bir etkendir.

Temel drenaj tahliye işlemi profesyonel firmalar tarafından, işin ehli ekiplerce yapılmalıdır. Uzun yıllardır sektörde tecrübe sahibi olan firmamız en verimli drenaj tahliye sistemlerini başarıyla gerçekleştirmektedir. Firmamız Yapılan tüm işlerde uzman kadro farkıyla ve engin tecrübesiyle sektörde fark yaratmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra cazip fiyatlandırma ve ödeme kolaylıklarıyla da müşterilerinin her daim yanında yer alan firmamız tüm yetki ve uzmanlık belgelerine sahip kurumsal bir firmadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button