WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Dış Cephe Mantolama Modelleri ve Çeşitleri

01.05.2021
882.443
Dış Cephe Mantolama Modelleri ve Çeşitleri

Binaların dış yüzeylerinde kompozit yalıtım malzemesi ile kaplanarak ısı yalıtım tekniği’nin uygulanması olarak tanımlanabilir. Dış cephe mantolama modelleri ve çeşitleri oldukça fazladır. Aynı zamanda bu mantolama çeşitleri günümüzde yaygın bir şekilde binaların dış cephelerinde kullanılmaktadır. Peki, dış cephe çeşitleri nelerdir?

İçindekiler

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

 • İç Cephe Mantolama Tipleri,
 • Mantolama Köpüğü,
 • Çatılarda Mantolama Türü,
 • Yalı Baskı Mantolama Çeşitleri,
 • Ortadan Mantolama Türleri,
 • Fugalı Kaplama Türleri,
 • Söve kaplama Çeşitleri,
 • Terracotta Kaplama Tipleri,
 • XPS Mantolama Çeşitleri,
 • Eps Mantolama (Klasik Dübelli Düz Mantolama) Türü,
 • Taş Yünü Mantolama Çeşitleri,
 • Karbonlu EPS Mantolama Çeşitleri,
 • Döşemelerde Mantolama,

Binalar hakkında en çok sorulan soru ‘’mantolama nedir?’’ oluyor. Mantolama, binanın dış cephesine yalıtımın uygulanmasıdır. Bu sayede konutların yaz aylarında serin, kış aylarında ise sıcak olmasını sağlayan bir uygulamadır. Ayrıca faturalarında düşmesinde önemli rol oynamaktadır.Mantolama binalar da son derece önemli bir uygulamadır. Bu sebeple eski binalar da mantolama yapılarak kışın ısıtmama gibi durumların önüne geçilebilmektedir. Aynı zamanda mantolama modelleri arasında malzemeler oldukça renkli ve doku çeşitleri bulunmaktadır. Dış cephenizin uygulamaya uygun olup olmadığını veya net fiyat belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımı ücretsiz keşif için size en kısa sürede randevu temin edeceklerdir. Profesyonel Dış Cephe Yalıtım hizmeti almak için referans garantili firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış Cephe Mantolama Modelleri

Dış Cephe Mantolama Modelleri

Dış cephe yalıtım ürünleri arasında yer alan ‘’Metpor Söve’’ dış cephe de sıkça kullanılan bir modeldir. Dıştan duvar kaplama, içten cephe kaplama ve sandviç kaplama olarak 3 farklı teknikten oluşmaktadır. Metpor genellikle dekor dış cephe kategorisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra dış cephe stafor kaplama malzemeleri diğer modellere göre daha ekonomiktir.

Fugalı dış cephe kaplama malzemesi, pratik dış cephe kaplama ve yalı baskı kaplama malzemesi üzerine dekoratif bir şekilde verilen desen yapının daha hoş görünmesinde rol oynar.  Bu yüzden Mantolama modelleri yapının türüne göre uygulanmalıdır. Mevsim koşullarında ısı kaybını önlemek ve tasarruf etmek için dış mantolama yapılmalıdır. Binalar için mantolama yaparken ısı yalıtım malzemeleri gereksinimi karşılayacak şekilde seçilmelidir. Dolayısı ile dış cephe duvar giydirme uygulaması ile ısı yalıtım duvar sistemine uygun bir teknik olan strafor dış cephe kaplama yapılmalıdır.

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Binalar da doğal görünümden hoşlanan kişiler ahşap görünümlü dış cephe kaplama çeşitlerine göz atabilir. Dış cephe Yalıtım sektöründe hizmet veren bir çok firma bulunmaktadır. Bu yüzden doğru bir firma tercih etmek de zor olabiliyor. Ancak tercih edeceğiniz firmanın geçmişte yaptığı işlere göz atabilir ve firma ile bizzat görüşme yapmalısınız. Bunun yanı sıra köpük dış cephe mantolama modelleri de sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Ancak ahşap modellere göre daha uygun fiyatlarda dış cephe mantolama çeşitleri bulunur. Bunlardan biri strafor kaplamadır.

Binaların dış cephesine uygulanan taş ile dış cephenin görünümü son derece şık durur. Bunun için taş dış cephe mantolama strafor söve kaplama modeli tercih ediliyor. Taş dokulu dış cephe kaplama yüzeye ağırlık vermez. Aynı zamanda dış cephe fiyatında m2 baz alınır ve daha ekonomiktir.

Prekast Dış Cephe Kaplama Modelleri

Prekast Dış Cephe Kaplama Modelleri

Çimento ve strafor kaplama veya fiber beton kaplama ile dış cephe mantolama yapılmaktadır. Dış cephe kaplama modelinden biri olan Prekast, nem, ses, su ve ısı yalıtımı görevine sahip değildir. Bu yüzden sektörde nadiren tercih edilen mantolama modellerinden biridir. Mantolama modelleri ve çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve evinizin dış cephesine uygun modelli tercih etmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Çünkü Dış cephe kaplama sektöründe lider bir konumdayız. Firmamız ile alakalı detaylı bilgiye Google üzerinden ulaşa bilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  Bir Yorum Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  Call Now Button