WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Dış Cephe Mantolama Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

08.05.2021
3.598
Dış Cephe Mantolama Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Dış cephe mantolama uygulaması evinde rutubet olan, kış ayında ısıtmayan ve yaz ayında serin tutmayan kişiler tercih etmelidir. Öncelikle yapılan mantolama işlemi ısı yalıtımı için yapılmaktadır. Bunun için genellikle kışın evini ısıtamayan kişiler dış cephe mantolama işlemini tercih ediyor. Bu uygulama ile binanın dış cephesi daha güzel ve estetik bir görünüm kazanır. Binanın ısı yalıtımı sağlanarak tasarruf elde edilmesi amaçlanır.Çoğunlukla kış aylarında yüksek tutar gelen faturalardan şikayetçi kişiler mantolamayı tercih ediyor. Ancak mantolama hem kişi için hem de ülke için gerekli ve avantaj sağlayan bir işlemdir.

Geçmiş yıllarda saz ve saman bitkileri ısı yalıtımı için kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesi, binaların çoğalası ve insanlara konforlu alanlarda yaşam sunmak için taşyünü, cam yünü, pvc esaslı kompozit malzemeler, ahşap yalıtım malzemeleri gibi pek çok türde mantolama malzemeleri bulunuyor.Binaların yapısına en uygun olan mantolama malzemesi seçilir ve uzman bir firma tarafından uygulanır. Bu işlem tecrübe gerektirdiği için tercih edeceğiniz firmanın deneyimli olmasına özen göstermelisiniz.

İçindekiler

Dış Cephe Mantolama İle Rutubete Son!

Evinde rutubet olan kişiler mantolama uygulaması sayesinde kalıcı olarak kurtulabilir.Ancak bunun için binanın komple mantolama yapılması gerekir. Tek bir dairenin dış cephesine mantolama işlemi uygulanamaz. Uygulansa bile etkili sonuç elde edilmez. Özellikle kış aylarında yağan kar ve yağmur suyundan dolayı evlerde rutubet oluşumu oldukça fazladır. Yapı malzemelerinde su buharı geçirme direncine sahiptir. Bu sayede bina nefes alır ve ömrü uzar.

Binaların nefes alması evlerin havadaki su buharından difüzyon yolu ile duvarlardan atılması sağlanır. Dolayısı ile içerideki nemli havanın dışarıya atılması sağlanır ve nemden kaynaklı rutubet engellenir.Bina’nın ve evlerin su buharı geçişinin engellenmemesi için kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Isıl Konforunun Sağlanması!

Dış cephe mantolama yapılan binalar da konforlu bir yaşam sağlanmaktadır. Mantolama ısı yalıtımı olarak bilinmektedir. Yaşam alanınızdan homojen sıcaklığın sağlanması ısıtma ve soğutma ihtiyacını da büyük oranda azaltır. Bu sayede hem sağlıklı hem de konforlu bir yaşam sunar.

Isı Kaybını Önlenir!

Dış cephe mantolama ile ısı kaybının önüne geçilmektedir. Mantolama yapılmayan binalarda yüksek oranda ısı kaçışı olur. Bu durumda daha fazla enerji verimliliğine gerek duyulur.Yüksek oranda enerji tüketimi faturalar da yansımaktadır. Bu nedenle binalarda dış cephe mantolama işlemi son derece önemlidir.

Yoğuşma’nın Engellenmesi

Yapıların içerisinde bulunan nemli ve sıcak havanın yapısal bölümlere sızarak soğuk bir yüzey ile karşılaşılır.Burada su buharının taşıma kapasitesi düştüğü için katman yüzeyinde yoğuşma görülmez.Dolayısı ile binalar için yapılan dış cephe mantolama katmanlar arası yoğuşmayı engeller. Bu sayede iç katmanda yoğuşma riski de en aza indirgenir.Buhar geçirgen özelliğine sahip bir yapı malzemesi kullanılarak binanın nefes alması bu şekilde sağlanır. Böylece daha sağlıklı bir ortam oluşur ve binanın ömrü uzar.

Gürültüyü Mantolama İle Önleyebilirsiniz!

Dışarıdan veya komşularınızdan gelen gürültülerden rahatsız oluyorsanız binanız için dış cephe mantolama işlemini uygulamanız gerekiyor. Belli bir derecede hava oluşumu gürültü yalıtımı sağlanır. Bu sayede yapıda gürültü çıkması önlenir.Bunun yanı sıra nefes alan bir bina, azaltılmış gürültü ve yanmaz bir yapı elde edilir. Dolayısı ile böyle bir yapıda yaşam kalitesi daha yüksek olur.

Firmamız sizlere yüksek kalitede dış cephe mantolama hizmeti veren lider bir firmadır. Hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizleri 7/24 çekinmeden arayabilirsiniz. Firmamız hakkında detaylı bilgiye Google üzerinden ulaşa bilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button