WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

24.01.2021
689
Dış Cephe Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı binaların yazın sıcaklıktan kışın ise soğuktan korunmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Dış cephe ısı yalıtımı ise bina dışların sıcaklık farkının içeriye yansımasını önlemek amacıyla yapılır. Dış cepheler binadaki ısı kaybının en önemli nedenleri olduğu için ısı yalıtımı sayesinde binadaki ısı kaybı engellenir. Böylelikle hem ısınma için harcanan gider azaltılmış olur hem de sıcaklık farkı kaynaklı sorunlar ortadan kalkar.

Bizler Erkur mimarlık mühendislik ve inşaat şirketi olarak dış cephe ısı yalıtımı hizmeti veriyoruz.

İçindekiler

Firmamızın verdiği ısı yalıtımı hizmetleri şu aşamalardan oluşuyor;

  • Bina yüzeyinin uygulama için hazırlanması
  • Subasman profillerinin montajının yapılması
  • Isı yalıtımı levhalarının yapıştırılması
  • Bina cephelerinin köşelerine ve kenarlarına profillerin konulması
  • Isı yalıtım levhalarının sıvanması ve donatı file uygulaması
  • Dekoratif duvar kaplamasının yapılması

Bu aşamaların tamamı firmamız tarafından titizlikle uygulanarak binaların ısı kayıplarının ortadan kalkması sağlanır. Yaptığımız uygulama sayesinde hava akımı ve yoğuşma yaşanmaz.

Bina Yüzeyinin Uygulama İçin Hazırlanması

Dış cephe ısı yalıtım işleminin başlaması için ilk olarak bina yüzeyinin uygulama için hazırlanması gerekir. Bunun için firma olarak dış cephenin mekanik sağlamlığının ve ısı yalıtımı için uygun olup olmadığının kontrolünü yaparız. Cephenin kir, toz ve yağlardan arındırılmasını sağlarız. Bu işlemler ardından ısı yalıtımının yapılabilmesi için ortam ve sıcaklığın kontrol ederiz. Sıcaklık 5-30°C aralığında olduğunda uygulamaya başlarız.

Subasman Profillerinin Montajının Yapılması

Isı yalıtım sisteminin binalar için fayda sağlaması darbe ve rutubete karşı önlemlerin alınmasıyla mümkündür. Bu nedenle firma olarak rutubet ve darbelerin engellenmesini sağlayacak subasman profillerinin bina çevresini saracak şekilde hazırlanmasını sağlarız. Bu profilleri yerden 30 cm yükseklikten başlayarak yerleştiririz. Kullanacağımız profillerin ölçüsünü ise yalıtımda kullanacağımız levhaların özelliğine bağlı olarak belirleriz.

Isı Yalıtımı Levhalarının Yapıştırılması

Subasman profillerini yerleştirdikten sonra profiller üzerine ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasını sağlarız. Bu aşamada polimer-çimento içerikli yapıştırıcılardan yararlanarak boşluk kalmayacak şekilde yapıştırmanın yapılmasını sağlarız. Yapıştırma işleminin kusursuz olması için yüzeyin pürüzsüz olmasını sağlarız. Levhaları yapıştırdıktan yaklaşık 24 saat sonra dübelleme işlemini gerçekleştiririz.

Bina Cephelerinin Köşelerine Ve Kenarlarına Profillerin Konulması

Bina cephelerinde yer alan köşeler ve kenarlar ısı yalıtımının çatlamasına neden olur. Bu nedenle çatlamanın yaşanmaması için köşelere ve kenarlara pvc ve alüminyum profilleri uygularız. Böylelikle mekanik zorlamalar nedeniyle çatlama olayları yaşanmaz.

Isı Yalıtım Levhalarının Sıvanması Ve Donatı File Uygulaması

Bina cephesine ısı yalıtım levhalarının yapıştırılması sonrasında sıva işlemine geçilmesi gerekir. Ancak bizler firma olarak levhaların yapışması için 24 saat bekler ve sonrasında sıvama yaparız. Malalar yardımıyla yaptığımız sıvama işlemi bitiminde sıvalar kurumadan donatı filelerinin yerleştirilmesini sağlarız. İlk sıvama işleminin ardından 5 saat süre geçtikten sonra da ikinci kat sıvayı cepheye uygularız.

Dekoratif Duvar Kaplamasının Yapılması

İkinci kat sıva işleminin üzerinde 4-5 gün geçtikten ve sıva tamamen kuruduktan sonra dekoratif duvar kaplama işlemini yaparız. Bu işlem sayesinde bina ısı yalıtımı yapılmış son haline kavuşmuş olur. Firma olarak bu işlemleri uygun fiyat garantisi ve kaliteli yalıtım malzemelerinden yararlanarak yaparız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button