WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Altıntepe Mah. Cihadiye Cad. Bulut Apt No:3/9 Maltepe/İSTANBUL
trende

Taş Yünü Mantolama Nedir Nasıl Yapılır?

06.02.2021
1.239
Taş Yünü Mantolama Nedir Nasıl Yapılır?

Taş yünü montalama işlemlerimizde kullandığımız en kaliteli malzemelerimiz arasındadır. Dış cephe kaplama işlerinde Erkur Mimarlık Mühendislik ve İnşaat olarak dış cephe sorunlarınıza çözüm buluyoruz.

Taş Yünü Nedir?

Doğal taşların kullanımı ile elde edilen bazı maddeler tekstil alanında kullanılıyor. Taş yünü de volkanik kayaçların içerisinde yer alan mineral, inorganik taşların eritilme yoluyla elyaf haline dönüştürülmesi sonucu elde edilmektedir. Elyaf olarak kullanılan ve içerisinde birçok nitelik barındıran taş yünü, dayanıklı yapısıyla dış cephe uygulamalarının vazgeçilmez malzemeleri arasındadır. Zor şartlarda üretilen ve teknolojiden faydalanılarak elde edilen taş yünü yüksek haddeleme ile ortaya çıkan bir malzemedir.

Taş Yünü Avantajları

İnorganik yapıya sahip olan taş yünü, bakteri oluşumunu engelleyen çevre dostu bir malzemedir. Isı ve ses yalıtımında oldukça etkili olan taş yünü inşaat malzemeleri arasında yoğun kullanılır. Isının dışarı transferini %50 oranında azaltan ve diğer malzemelerle uyumlu bir malzemedir. Nem ortamı oluşturmaması ise yapının rutubetten korunmasına katkı sağlıyor. Isıya dayanıklı olması ile yangın halinde koruyucu özelliğe sahiptir.

Taş Yünü Kullanım Alanları

Doğal taşlardan elde edilen ve avantajlı bir yapıya sahip olan taş yünü oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle sadece inşaat alanında değil birçok kullanım alanına sahiptir.

Kullanım alanları;

  • Gemi
  • Duvar
  • Çelik kapı
  • Fırın

Bu alanların dışında daha birçok sektörde kullanıma sahiptir. Kullanım amacının çok olması ve bu kadar tercih edilmesinin nedenleri arasında yüksek ısıya dayanıklılık ilk sıralarda yer almaktadır. Doğal mantolama malzemesi olması nedeniyle uygulamalarımızda tercih ediyoruz.

Mantolamada Taş Yünü İle Etkili Sonuç

Tüm malzemelerimizde olduğu gibi taş yünü de birinci sınıf malzemelerimiz arasındadır. Uygun fiyata kaliteli mantolama işlemlerimizin uygulamasında profesyonel ekibimiz ve teknolojik ekipmanlarımızdan yararlanıyoruz. Zor elde edilen malzemelerin koruyucu özelliğinden yararlanmanız adına sürekli kendimizi geliştiriyoruz. En yeni dış cephe malzemelerini sürekli araştırıyoruz ısı tasarrufunu %50’den daha fazla yukarı çıkarmak adına sürekli çalışmalar yapıyoruz. Doğal ürünler ile bakteri oluşumunu engelleyerek insan sağlığını korumayı, her zaman yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button