WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

Dış Cephe Mantolama’nın Faydaları

10.05.2021
1.117
Dış Cephe Mantolama’nın Faydaları

Dış cephe mantolama yapılan binalarda enerji verimliliği %50 ile %60, oranında artmaktadır. Bu sayede önceden fazla gelen doğalgaz faturasında düşüş görülmektedir. Aynı zamanda dıi cephe mantolama uygulaması ülkemiz açısından da önemlidir. Enerji tasarrufunu sağlayan bu uygulama sayesinde kışın sıcak, yazın ise serinlik elde edilmektedir.

 • Yoğuşma’nın önlenmesi
 • Isıl konforun sağlanması
 • Isı kaybının ve kazancının azaltılması
 • Duvarlarda rutubet oluşumunun önlenmesi
 • Isı köprülerinin ortadan kaldırılması
 • Gürültünün önlenmesi
 • Yangın koruma da yüksek performans sunması

Dış cephe mantolama alanında uzman bir firma tarafından yapıldığında etkili çözümler elde edile. Çünkü bu uygulama tecrübe gerektiren bir işlemdir. Aynı zamanda mantolama için kullanılacak malzemenin kalitesi de yalıtımda önemli bir role sahiptir.Isı yalıtımı sayesinde binalarda rutubet gibi olayların oluşması önlenir. Bu insan sağlığı için de önemli bir uygulamadır. Bu durum maddi yönden de rahatlamanızı sağlar. Mantolama öncesi gelen yüksek faturalarınızı ödemek yerine binanız için dış cephe mantolama yaptırmanız daha faydalıdır.

Dış cephe mantolama yapılmamış binalarda aşırı oranda ısı kaçağı meydana gelir.Eğer bu sorun ortadan kaldırılmaz ise yüksek oranda enerji tüketimi ve maliyetlerin artmasına neden olur. Dış Cephe Mantolama’nın Faydaları mantolama sistemi ile yapının dış duvarı sızdırmazlık görevi görür. Yani bir tür bariyer oluşturur ve hava kaybını önler. Eğer bina duvarında çatlak vs. var ise içerisinin havası dışarıya, dış arının havası ise içeriye girer. Bu durumda daha fazla enerji tüketimi ortaya çıkar. Bu durum maddi bakımdan da sizi zarara sokacaktır. Bu yüzden binalarda dış cephe mantolama oldukça önemli bir uygulamadır.

İçindekiler

Dış Cephe Mantolama İle Yangından Korun!

Dış Cephe Mantolama’nın Faydaları mantolama uygulaması yapılan binalar da yangın gibi olumsuz problemler meydana gelemez. Çünkü yapısal olarak yangına karşı son derece dayanıklı bir uygulamadır. Taşyünü yalıtım levhası ile A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahiptir. Bu da hem sizin hem de evinizin güvenliğini yüksek düzeyde sağlayan bir unsurdur.

Dış Cephe Mantolama İle Gürültüye Son!

Dış cephe yalıtımı yapılan binalar da gürültü gibi rahatsız edici ses olaylarının önüne geçilmektedir. Dolayısı ile tasarruf sağlarken diğer bir yandan da daha konforlu bir yaşam alanları elde edilmektedir. duvar, azaltılmış gürültü, termal performans ve yanmaz özellikleri ile mantolama son derece faydalı bir işlemdir. Google

Günümüzde mantolama’nın önemi herkesçe bilinen bir durumdur. Özellikle kış aylarında yüksek gelen faturalardan dolayı çoğu kişi mantolama yaptırmak istiyor.

Dış Cephe Mantolama Avantajları Nelerdir?

Enerji performansını en aza düşürmek için dış cephe mantolama uygulaması yapılması gerekmektedir. Çevresel ve mali sonuçları ortadan kaldırmanın en iyi yolu budur. Peki, mantolama’nın avantajları nelerdir?

 • Dış cephe mantolama ile cephenin yağmur, kar, dolu ve fiziki etkenlerden korunarak bina ömrünü uzatılması amaçlanan.
 • Mantolama yapılan binalarda dış cephede meydana gelen kar, yağmur ya da dolu nedeni ile rutubet, su ve nem gibi erozyon olayların oluşmasını önler
 • Mantolama’nın bina için fiziksel faydaları vardır.Bunun yanı sıra binanın daha güzel ve estetik görünmesini sağlar. Dolayısı ile mantolama
 • Mantolama atmosfer dostudur. Aynı zamanda binanın ısıtma ve soğutma ihtiyacını tam olarak karşılamasında büyük etkendir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button