WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Karaca cad. Gülhan sok palmiye sitesi A4 blok Dükkan Zümrütevler Maltepe/İSTANBUL
trende

DEPREM ODASI

23.02.2023
142
DEPREM ODASI

İçindekiler

DEPREM ODASI

Deprem Odası ülkemizin deprem bölgesi olması açısından büyük önem arz etmekte. Geçtiğimiz günler de büyük yıkım yaşadığımız Güney Doğu Anadolu illerimiz de felaketin boyutunu acı kayıplar ile yaşayarak gördük. Bu noktada tedbir almanın can kaybına yol açmaması açısından önemi ön plana çıktı. Firmamız mevcut yapıların belirlenecek odalarında deprem odası projesi ile hizmet vermeyi taahhüt etmektedir. Belirleyeceğiniz odalarınızı çelik konstrüksiyon malzemeler ile içten güçlendirerek bu gibi afetlerden korumanız için modifikasyon yapmaktayız. Hammadde olarak çelik materyalinin bu işlem için uygun olduğu teknik olarak da kanıtlanmıştır.
Özellikle çok katlı binalarda güçlendirme olarak katkı sağlayacağı da aşikardır. Öncelikle Deprem odası için evinizde ki mevcut oda belirlenecek ve o oda için bir proje oluşturulacak. Evinizin içerisinde Deprem Sığınağı olarak kullanacağınız bu oda deprem anında güvenle içerisinde bulunacağınız bir alan haline gelecektir. Erkur Mimarlık olarak uzman mimarlarımız ile Deprem Odası projesini uygulama noktasında titizlikle çalışmaktayız. Depremden Korunma adına evinizin bir odasında ( kiler ya da en küçük oda) yapacağımız bu uygulama ile aile fertlerinizin ve kendinizin güvende olacağınızı bilmeniz önemli.

DEPREM ODASI NASIL ÜRETİLİR?

Deprem odası ; deprem anında güvenli bir alan sağlamak için inşa edilen bir yapıdır.  İnsanların can ve mal kaybını minimize etmeyi amaçlar. Deprem Odası yapımı için öncelikle uygulama yapılacak alanın fizibilitesi yapılmalıdır.  Bu çelik profillerin üzerleri belirlenen kalınlıkta saclar kaplanıyor. Odanın duvarları, zemini ve tavanı metal bir kasaya dönüşmüş oluyor. Taşıyıcı kolonlara ekstra yük bineceği için binanın yaşı tüm evraklar alınarak hesaplanacaktır.

Deprem odası Faydaları

Uzman ekiplerimiz ve deneyimli mimarlarımızın titiz çalışmaları ile güvende olabileceğiniz bir yaşam alanı olarak Deprem Sığınağı olarak adlandırılan bölüm hayata geçirilecektir. Bilindiği gibi çelik çok sağlam bir metaldir.  Uzman bir ekip ve profesyonel bakış açısı ile firmamız bu odaların yapımında titizlikle hareket etmektedir. Deprem odası yapımında binanızın sağlamlığı da önemli bir kriterdir. Sağlam olmayan bir binada bu tip uygulama yapılmaması gereklidir. Zaten bu noktada ekiplerimiz size gerekli teknik detayları da aktaracaklardır. İnsan canının baş rolde olacağı bu tip uygulamalarda hassas davranılması gerekmektedir. Etik kurallar doğrultusunda hareket eden firmamızın bu önemli detayı atlaması asla mümkün olmayacaktır.

 

DEPREM ODASI GÜVENLİ MİDİR?

Çelik levhalarla güçlendirilen bu odaların güvenli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Özellikle betonarme binalarda kullanılan malzemenin düşük kaliteli olabileceği gerçeği ile yüz yüze kalınan bir dönemde koruyucu ekipmanlar ile güçlendirilecek özel odalar daha güvenli bir alan oluşturacaktır.  Deprem Odası içinde elzem olacak ekstra dokunuşlarda olacaktır.  Müşterinin talebi ölçüsünde kişiye özel proje hazırlanarak uygulanabileceği de bilinmelidir. Proje kendi içinde farklılık gösterecektir. Bina ve Evin mimari projesi nasıl farklılık gösteriyorsa Deprem Odası yapımında da proje çizimleri ve tasarımları farklılık gösterecektir. Dolayısıyla En uygun fiyatlar ile hizmet vereceğimizden hiç şüpheniz olmasın.


DEPREMDEN KORUNMA

Depremden Korunma için öncelikle tedbir almak gerektiğini bilemiz gerekir. Çök – Tutun – Kapan yöntemi uygulamak hayat kurtaracağı gibi hangi eşyaların yanında yaşam üçgeni oluşturacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Deprem anında bazen saniyelik hareket etmek noktasında panikle ne yapacağımızı şaşırmış bir durumda olabileceğimiz de bir gerçek. Depreme yakalandığımız odanın durumu ve anlık vereceğimiz kararlarda can kaybı yaşanmaması açısından önemli. Deprem Odası bulunan evimizde ise durum daha güvenli hale gelecektir.  Bu sebeple odalar mimarlarımızın özel tasarımları ile milimetrik hesaplar ile uygulanacaktır.

Deprem Sığınağı

Bir nevi Deprem Sığınağı olarak da adlandırılan bu alan deprem paniğini de minimize edecektir. Tüm aile fertlerinin bir arada olacağı bu bölümler de güvenli bir alan oluşturacaksınız. Tabi ki böyle afetleri yaşamamış olmayı ya da bir daha yaşanmamasını dileriz. Ama bilimsel gerçekleri de görmezden gelemeyiz. Türkiye maalesef ki deprem bölgesinde ve çokça fay hatlarının fazlaca bulunduğu bir ülke.  Depremlerin şiddeti ve süresi bilinmemekle birlikte vereceği hasarlarda önceden tam anlamı ile tespit edilememektedir. Maalesef ki genel olarak ev sahiplerinin evleri hakkında da çok bir bilgiye sahip değiller. Binalara güçlendirme yapılması ve deprem odalarının yapılması da bu noktada çok önemli.

DEPREMDEN KORUNMA YÖNTEMLERİ

Depremden korunma yöntemleri olarak öncelikle Afad’ın belirttiği yöntemler uygulanmalı ve deprem yönetmeliklerine uyulmalı. Özellikle binaların yapımında mimar ve mühendislerin teknik detayları uygulamaları da büyük ölçüde önemlidir. Korunaklı bir bina inşası da uzman ekiplerin işidir. Depremden korunmak için binaların güçlendirilmesi ve bina içlerinde Deprem Odası oluşturulması da ayrı bir önem kazanmıştır. Bu sığınakların sağlam materyallerle oluşturulması gerekiyor. Bu noktada güvenilir bir firma ile çalışmanız da sizin faydanıza olacaktır. Tecrübe ve emeğin harmanlandığı bu sektörde işini iyi bilen mimar kadroları önemli rol oynar.

Firmamız Deprem Odası konusunda uzman bir ekiple hizmet vererek en uygun fiyat politikasını gütmektedir. Dolayısı ile kar amacı gütmeden profesyonelce uygulamaktayız. Yaptığımız tüm işler de ve verdiğimiz tüm hizmetlerde müşteri memnuniyetini önemsiyor ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Deprem olduğu anda değil deprem riski olan alanlar da bu tip önlemlerin alınması zorunlu hale gelmiştir. Mal kaybının telafisi olmakla beraber can kaybının maalesef ki telafisi yoktur. Daha önceden alacağınız en küçük bir önlem bile size büyük fayda sağlayacaktır. En azından güvenliğiniz için atacağınız bu adım bile hayatınızı kurtaracak bir öneme sahip olacaktır.

DEPREM SIĞINAĞI            

İnsanların deprem durumunda kendilerini ve ailelerini koruma altına alabilecekleri Deprem Sığınağı. Tüm servislerin iptal olması durumunda bile kendi enerjisini üretebilen ,yiyecek ve su depolama, arıtma altyapısı olan, atık su yönetimine sahip, dışarıda ki en kötü şartlarda dahi içerisinde hayatınızı normal bir şekilde sürdürebileceğiniz sığınak sistemidir. Dolayısıyla  Deprem Odası bina ve dairenin teknik özellikleri incelenerek en uygun proje ile hayata geçirilmesidir.

Çelik malzemeden oluşan karkas yapısına sahip olan bu sığınma alanı , tüm standart üretim program sürecinde, dış ortam koşullarından etkilenmeyecek şekilde üretimi tamamlanıp gerekli testlere tabi tutulmaktadır. Sağlamlık testi ile güvenli odanız oluşmuş olacaktır. Bu sığınağınız kendinizi ve ailenizi de güvende hissetmenize sebep olacaktır. Umarız ki bu sığınağı kullanmanıza gerek kalmasın. Depremler afetler yaşamayalım ama ülkemizin gerçeği olan bu konuyu görmezden gelmek de olmaz. Bizler yaşamımızı sürdürmek için bazı önemli noktalarda tedbir almak mecburiyetindeyiz. Hem kendimiz hem sevdiklerimiz için  huzurlu  yaşam kalitesini  bize sunacaktır. Mental olarak kendimizi daha güvende hissettirecek bu uygulama tabi ki profesyonel ekiplerce uygulanmalıdır. Bu noktada Erkur Yapi olarak sizlere en hesaplı ve en uygun hizmeti vereceğimizden şüpheniz olmasın.

DEPREM ODASI HAYAT KURTARIR MI?   

Deprem Odası hayat kurtarır mı sorusunun cevabını bir çok kişinin beklediğini biliyoruz. Tabi ki Deprem Odası bir Deprem Sığınağı formatında olacağı için riski minimize edecektir. Yani kısacası hayat kurtarır diyebiliyoruz. Ancak doğru teknik ve önemli kriterler ile bu cevabı verebileceğimiz gerçeğini göz ardı etmeyelim. Sonuç olarak bu yöntemin   uygulama haline gelmesi önemlidir. Depremden Korunma adına yapacağınız her bir pozitif değişiklik size katkı sağlayacaktır. Erkur Yapi olarak sizlere sunacağımız bu hizmet için tüm alt yapımız oluşturulmuştur. Tüm resmi prosedürlere göre de aksiyon alacağımızın da bilinmesi önemli. Kullanılacak çelik malzemelerin miktarı ve ölçütü konusunda fizibilite yapacak bir uzman ekip ile plan ve projeleri hazırlayacak tecrübeli mimarlarımız sizin güvende olmanız adına en uygun alanı evinizde sizlere oluşturacaktır. firmamız hakkında detaylı bilgiye Google üzerinden de ulaşa bilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now Button